Okolica

Wapienica ulubione miejsce spacerowe bielszczan i niewątpliwie najcenniejszy pod względem przyrodniczo-krajobrazowym zakątek miasta. To tutaj powstają niepowtarzalne Apartament Promienne.

Dolina Luizy

Bogate w piękną naturę miejsce, które przyciąga swym urokiem wielu spacerowiczów, amatorów sportu i turystów. W sercu doliny znajdziemy jezioro Wielka Łąka gdzie każdy może zrelaksować się w pobliskim schronisku o nazwie Krzywa Chata.

 

 

 

Stadion lekkoatletyczny „Sprint”

Stadion lekkoatletyczny „SPRINT”, otoczony zielenią u podnóża gór Beskidu Śląskiego jest doskonałym miejscem do organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych oraz spotkań integracyjnych w terenie. W jego sąsiedztwie znajduje się boisko piłkarskie, hotel oraz cenny pod względem przyrodniczo-krajobrazowym zakątek miasta – Park Ekologiczny Wapienica.
Stadion je
st dostępny przez cały rok dla mieszkańców Apartamentów Promiennych.

 

 

Tereny rekreacyjne w Wapienicy

Przyjazne, zaciszne miejsce szczególnie dla rodzin
z dziećmi ze względu na obszerny plac zabaw, liczne ławeczki, stoły do tenisa stołowego i szachów.
Szczególnie polecamy liczne ścieżki dla miłośników biegania.

 

 

 

Beskidy

Apartamenty Promienne to malownicze miejsce położone u stóp Beskidu Małego oraz Śląskiego. W pobliżu znajdują się dwa szlaki turystyczne: żółty na Szyndzielnię i niebieski na Błatnią. Dzięki bliskości gór można się szybko oderwać od codziennego zgiełku miasta i odpocząć na łonie natury.

 

 

 

BBbike

Na terenie miasta znajduje się 12 punktów-stacji w których można wypożyczyć rower. Odległość pomiędzy poszczególnymi punktami została zaplanowana tak, aby można ją było pokonać w 20 minut i tym samym zmieścić się w czasie darmowej przejażdżki.

 

 

 

Rynek

Główny plac w Bielsku-Białej, niepowtarzalne, pełne atrakcji, rozrywkowe centrum naszego miasta. Znajdziesz tutaj miejsca tętniące życiem
z klimatycznymi, przykuwającymi uwagę kawiarniami oraz restauracjami. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego, typowo bielskiego, to znajdzie to właśnie na starówce.

 

 

 

Kolej linowa na Szyndzielnie

Jedną z największych atrakcji Bielska-Białej jest kolej linowa na Szyndzielnię. Jadąc gondolami można podziwiać piękną panoramę miasta i Beskidów. Na szczycie góry znajduje się jedno z największych i najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim, którego nazwa jest identyczna z nazwą góry, na której jest położone.

 

 

 

Centrum handlowe

Galeria SFERA jest najbardziej popularnym i prestiżowym centrum handlowo – rozrywkowym w Bielsku-Białej. To miejsce ożywiło zarówno Bielsko, jak i cały region Podbeskidzia. Niepowtarzalną atmosferę zapewnia wnętrze tworzące miasteczko z wybrukowanymi uliczkami, którymi spaceruje się pomiędzy żywą roślinnością, wodą i innymi atrakcjami.

 

 

 

Ośrodek narciarski dębowiec

Nowo otwarty osrodek narciarski jest idealnym miejscem dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Ośrodek wyposażony jest w ratraki, quad terenowy, odśnieżarkę i skuter śnieżny. Na terenie Ośrodka istnieje możliwość zorganizowania zawodów narciarskich. Dzięki małemu, zaczepowemu wyciągowi dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach.